Betaglukany jako palivo pro vaši imunitu

Betaglukany jako palivo pro vaši imunitu

Tyto přirozeně se vyskytující polysacharidy jsou v současné době velmi diskutovaným tématem. Už je i vědecky potvrzeno, že zhoršení současného stavu imunitního systému u většiny populace je způsobeno právě úbytkem těchto přirozených složek potravy z jídelníčků. Betaglukany byly např. právě takové ty „fleky“ na ovoci a zelenině, které dříve byly k vidění, dnes už musíte vynaložit určité úsilí, abyste se k takovým potravinám dostali, a to má za následek zhoršení stavu imunitního systému i prudký nárůst autoimunitních onemocnění (alergie, astma).
Betaglukany 1/3 a 1/6 jsou obsaženy v pekařských kvasnicích a právě na slupkách chemicky neošetřeného ovoce či zeleniny, v asijských zemích jsou betaglukany obsaženy v houbách (reishi, shitake..)
Betaglukany jsou „potravou“ pro imunitní buňky(makrofágy), které poté cíleně vyhledávají hrozbu ve formě infekcí, které vstupují do organismu a jsou schopny ji rychleji a efektivněji zlikvidovat. Lze si je představit jako první linii v boji proti infekci a jako podpora vrozeného imunitního systému. Velmi dobře se osvědčili právě betaglukany 1/3 a 1/6 jako podpůrná pomoc při řešení alergií, astmatu a dalších autoimunitních onemocněních.
Za tímto účelem vznikla krátká kniha právě i jako reakce na to co se v posledních dnech ve světě děje od Dr. Paula Claytona: Jak posílit svůj imunitní systém, kterou doporučuji si přečíst, abyste získali celkový pohled na imunitu a imunitní systém.

Michal V.