Enervit – základní suplementace v zimním období

Enervit – základní suplementace v zimním období
Nejsem úplně zastáncem nahrazování kompletního jídelníčku výživovými doplňky, ale rozhodně jich je několik, které by v denním režimu sportovce neměly chybět. Ukážeme si na konkrétních produktech italského výrobce z Milána, společnosti Enervit a to pro současné zimní období v úplném základu pro vytrvalostního sportovce.
 
BCAA – základní větvené aminokyseliny, použití cca 30min. před tréninkem jako ochrana svalové hmoty před jejím rozpadem, po náročnějším silovém tréninku ihned po jeho skončení do 30min.
 
PRE – předtréninkové želé, použití společně s BCAA a u většiny vytrvalostních sportovců s tím nejlepším
předtréninkovým „spalovačem“ a to espressem.
 
Isotonic drink – iontový nápoj – v případě aktivity nad 1hod trvání doplňovat sacharidy a minerály v průběhu tréninku formou hypotonického iontového nápoje, na gely a tyčinky je ještě pro většinu triatletů čas.
 
Maxx Gainer – ihned po skončení silového tréninku jako např. posilovna, delší silovější cyklistický motiv R2.
 
Recovery drink – ihned po skončení vytrvalostního tréninku, plavání, kolo, běh.
 
Whey concentrate, proteinový nápoj – ihned po skončení aktivity, jedná se pouze o protein, v případě snahy o redukci hmotnosti po tréninku doplnit pouze bílkoviny a sacharidy si nechat až na později, prodlouží se tak efekt spalování po tréninku (vhodné tedy po delších trénincích na nízkých intenzitách do AP).
 
Power Time, Power crunchy – vhodné svačinové tyčinky v průběhu dne, především když jsme na cestách a je problém najít něco kvalitního.
 
Time Release 4, komplexní protein – vhodný jako druhá večeře v případě tzv. „nočního“ hladu.
 
Vitamine Minerali – komplexní vitaminy a minerály použití s jídlem 2x denně 1 tableta.